Bactefort në Shqipëri: vlerësime dhe dëshmi të klientëve, si ta përdorni, ku mund ta blini

Bactefort është një ilac modern me bazë bimore nga krimbat dhe parazitët. Askush nuk mund të garantohet i mbrojtur nga anti rra, veçanërisht kjo është e vërtetë për fëmijët aktiv: ata shpenzojnë shumë kohë jashtë, luajnë me kafshët shtëpiake, rërë dhe shumë objekte të tjera interesante që mund të përmbajnë larva të krimbave.

Të rriturit gjithashtu kanë një rrezik të konsiderueshëm të infeksionit: mbajtja e kafshëve shtëpiake në shtëpi, pastrimi i dyshemesë ose i këpucëve trefishon rrezikun.

Drogat sintetike nga parazitet dhe krimbat kanë shumë efekte anësore të rrezikshme dhe nxisin zhvillimin e alergjive.

Si ndihmon Bactefort për të hequr qafe krimbat dhe parazitët?

Cila është rruga që duhet ndjekur?

Teknologjitë moderne gjithnjë e më shpesh i kushtojnë vëmendje ekstrakteve bimore të testuara me kohë. Ju mund të zgjidhni një ilaç natyral 100% që mund të përdoret nga fëmijët dhe të rriturit. Bactefort është një zhvillim i ri për luftën kundër krimbave. Medikamentet janë në dispozicion në formë të pikave, kapsulave ose qeseve të çajit për infuzion. Efekti është i njëjtë, pikat dhe çaji janë të preferuara për fëmijët më të vegjël, ndërsa kapsulat mund të përdoren nga të rriturit.

Të gjithë përbërësit natyralë zvogëlojnë rrezikun e shfaqjes së alergjive dhe intolerancës individuale të produktit. Ky fakt vërtetohet nga kërkimet shkencore, si dhe nga shumë dëshmi admiruese të konsumatorëve.

Si ndihmon Bactefort për të hequr qafe krimbat dhe parazitët?

Bactefort është një nga produktet kryesore për trajtimin dhe parandalimin e helmintit. Barnat janë në shitje në forma të ndryshme (pika, kapsula ose qese çaji), përbërësit aktivë dhe parimi i veprimit janë të njëjta.

Ky ilaç bimor është një themel i ri i shkencëtarëve evropianë. Mjete të tilla ofrojnë përfitime të shumta shëndetësore: ato mund të përdoren nga njerëz alergjikë, nuk shkaktojnë efekte anësore, mund të përdoren për parandalim dhe të sigurojnë një ndikim 100% të sigurt dhe natyral në traktin gastrointestinal.

Si funksionon?

Formula Bactefort siguron efektet e mëposhtme:

 • Choleretic (ndihmon rritjen e sekretimit biliar të mëlçisë dhe ndihmon në sekretimin e më shumë substancave që luftojnë me parazitët);
 • Diuretik (ndihmon për të hequr lëngun e tepërt të trupit dhe toksinat nga trupi);
 • Laksativ (ndihmon në normalizimin e qëndrimit, përshpejton procesin e eliminimit të krimbave);
 • Stimulimi i peristaltikut të zorrëve (për efekt më të mirë në heqjen e parazitëve nga trupi);
 • Përmirësimi i tretjes dhe oreksit (për të ndihmuar organizmin të shërohet nga sëmundja).

Nëse vendosni të porositni ilaçin, mund të pyesni për dozën ose si ta përdorni atë? Doza është e ndryshme për parandalimin dhe trajtimin e krimbit, më shumë udhëzime mund të gjeni më poshtë.

Vlerësime të mjekëve dhe pacientëve rreth Bactefort

Produkti tashmë ka fituar reputacion të merituar në tregun e produkteve anti parazitare në Shqipëri dhe më gjerë. Konsumatorët lënë komente dhe dëshmi të reja për këtë ilaç dhe flasin për përvojën e tyre personale, ndërsa ofruesit e kualifikuar të kujdesit shëndetësor shkruajnë komente profesionale.

J.K. Pickermann – MD në Qendrën Amerikane të Shëndetit, Arlington Heights, IL

Shumë familje vuajnë nga pushtimet parazitare me ashpërsi të ndryshme pa e ditur atë. Mjete juridike të bazuara në ilace janë aplikuar në vend të ilaceve tradicionale me recetë për të shmangur efektet anësore, dhe nganjëherë Bactefort është shumë më efektiv sesa shumë ilaçe sintetike. Ndihmon eliminimin e anti rrave që me dozën e parë në 98% të rasteve! Ilacet e sapo krijuar nga parazitët kanë efikasitet të konsiderueshëm dhe më vjen keq që shumica e ofruesve të kujdesit shëndetësor ende preferojnë ta përshkruajnë si ilac të vjetërsuar. Bactefort përdoret me sukses nga shumë grupe pacientësh në klinikën tonë. Ajo që është më e rëndësishmja, nuk vërehen efekte anësore, madje edhe tek fëmijët e vegjël. Si një specialist të mjekësisë, unë mund ta rekomandoj këtë medikament në mënyrë të sigurt tek pacientët dhe kolegët e mi.

Mark Zalessky, MD – Shoqata Québécoise De La Gestion Parasitaire( shoqata Québécoise e xhestimit parazitar)

Bactefort nga parazitët është një nga metodat më të vlerësuara natyrore të trajtimit të krimbave sot. Unë sugjeroj familjet me kafshe dhe fëmijë të përdorin rregullisht këtë produkt si një masë parandaluese. Ajo ka pajtueshmëri të shkëlqyeshme me barna të tjera dhe çmim të përballueshëm. Ne trajtojmë njerëzit me diagnozë me anti rra për më shumë se 15 vjet, dhe natyrshëm shoqata jonë e zgjedh këtë produkt për veprimin dhe sigurinë më të mirë. Efekti është i dukshëm menjëherë. Kaloni testet e krimbave në disa ditë për të parë rezultatet.

Jane Morris, një nënë e tre fëmijëve, 38 vjeçe

Krimbat janë një problem serioz me të cilin është përballur familja jonë kohët e fundit. Kjo është hera e dytë që djali im i vogël James është diagnostikuar me rra dhe, për fat të keq, kjo nuk është befasi pasi kalon shumicën e ditës duke luajtur me qentë tanë në kopsht. Siç e dini, kur një anëtar i familjes është diagnostikuar me krimba, e gjithë familja duhet t’i nënshtrohet trajtimit. Kësaj radhe kërkova një ilaç të sigurt dhe hipoalergjik me përmbajtje natyrore dhe zgjodha pikat Bactefort, pasi ata kishin shumë komente pozitive në forume dhe çmim të mirë. I vetmi shqetësim i lidhur me këtë produkt është se nuk mund të gjendet në farmaci lokale dhe duhet ta porosisja atë në internet tek shitësit ligjor. Efekti ishte i madh: analiza e familjes sonë për krimbat është negative. Unë rekomandoj që nënat t’i kushtojnë vëmendje këtij ilaci!

Komentet negative dhe dëshmi mbi Bactefort: a është ai efektiv?

Nëse ky produkt ka një rezultat siç është premtuar nga prodhuesit, pse ka disa komente negative në internet? Disa përdorues anonim në forume pretendojnë se Bactefort është joefektiv dhe “vetëm një humbje parash”, prandaj pse ky produkt nuk mund të funksionojë për ta? Ne kërkuam specialistë të mjekësisë për këtë:

“Ne kemi analizuar me kujdes parimin e ilacit, përbërjen e tij, dhe lexojmë për ankesat e pacientëve. Shqyrtimet negative mund të shfaqen për shkak të arsyeve të mëposhtme:

 1. Bactefort është marrë në rast të një sëmundjeje serioze që nuk është e lidhur me rratë.
 2. Konsumatorët kanë një ide të gabuar se si të aplikojnë ilacin dhe kanë zgjedhur doza të pasakta, si rezultat i disa parazitëve të mbetur gjallë.
 3. Konsumatorët blejnë një produkt të rremë në faqet e internetit “gri” dhe më pas thonë se Bactefort origjinal nuk funksionoi. Për të mbrojtur shëndetin dhe paratë tuaja, sigurohuni që të porositni ilaçin nga shitësit e ligjshëm në Shqipëri dhe vende të tjera duke përdorur faqen zyrtare të internetit. Udhëzimet e hollësishme se si të përdoret dhe si të porositni drogën nga shitësit e besuar mund të gjenden më poshtë. “

Si të përdorni Bactefort pika? udhëzime dhe këshilla

Nëse pyesni veten se si të aplikoni Bactefort, ky është një udhëzim i shpejtë:

Çdo paketë pikash përmban 10 ml medikamente. Ajo është e përqendruar, prandaj mjekët rekomandojnë ta hollosh atë në ujë.

Si të aplikoni Bactefort saktë?

 • Merrni 20 pika të ilaçit, të holluar në 100-150 ml ujë të pijshëm, me stomak bosh
 • Trajtimi anti parazit kërkon një dozë të vetme.

Mbani mend, se për rezultatet e duhura të gjithë anëtarët e familjes duhet t’i nënshtrohen procedurës së trajtimit! Për parandalimin e krimbave përsëriteni dy herë në vit (në pranverë dhe në vjeshtë).

Përbërësit aktivë të produkteve dhe efikasiteti i tyre

Prova të vazhdueshme klinike në dhjetra vende përfshirë Shqipërinë për të provuar se Bactefort është efektiv për më shumë se 98% të pacientëve. Kjo shifër është mbështetur nga shumë komente dhe dëshmi për ilacin. Artikujt e Ëikipedia-s tregojnë efekte anti-parazitik të të gjithë përbërësve të Bactefort:

 • Ekstrakt I gjetheve te Birch;
 • Ekstrakt me piper;
 • Acid Asorbik;
 • Ekstrakt i gjetheve të pemës;
 • Ekstrakt Sage (pelini);
 • Ekstrakt rrënjë xhenxhefil;
 • Ekstrakt luleje akje dhe karafili.

Kundërindikimet, efektet anësore dhe kombinimi me ilace të tjera

Bactefort është një shtesë e licencuar biologjikisht aktive. Para se të shitet në shitje në Shqipëri dhe vende të tjera, ky produkt ka pësuar teste të shumta të cilësisë dhe ka marrë certifikatat e sigurisë.

Kundërindikimet, efektet anësore dhe kombinimi me ilace të tjera

Efektet anësore raportohen të ndodhin vetëm në 1 rast për 5000. Ato mund të shfaqen në rast të reaksioneve të forta alergjike ndaj ekstrakteve bimore të përdorura në produkt. Konsultohuni me mjekun tuaj, nëse keni vërejtur ndonjë nga simptomat alergjike.

I vetmi kundërndikim është kombinimi i produktit me ilace të tjera bimore të parazitëve.

Ekziston vetëm një pengesë e pamjaftueshme e produktit (sipas dëshmive) është shija e hidhur e pikave. Karakteristika është individuale dhe nuk ndikon në cilësinë e produktit.

Ku mund të blini pika origjinale të Bactefort? Faqja zyrtare

E rëndësishme: Jini gjithmonë të vetëdijshëm për mashtruesit, të cilët ofrojnë Bactefort të rreme për shitje në faqet e internetit të palëve të treta! Në Shqipëri dhe vende të tjera, produkti origjinal mund të blihet vetëm nga:

faqja zyrtare e internetit

Oferta Hot: -50% për porosinë e parë për klientët e rinj tani!

Si të porositësh?

 • Jepni informacionin tuaj të kontaktit (vetëm emri dhe numri i kontaktit) në faqen zyrtare të internetit. E rëndësishme: pagesa kryhet VETËM kur të merrni porosinë tuaj.
 • Prisni që konsulentët t’ju kontaktojnë dhe të japin informacion të gjerë për produktin.
 • Bëj një porosi
 • Merni paketën dhe paguani për të.

Mund të jetë e vështirë ta gjesh produktin origjinal në farmaci afër ose në Amazon. Ka shumë produkte të dëmshëm që përdorin emrin e këtij ilaçi të njohur. Mënyra më e lehtë për të siguruar cilësinë e produktit është të porositet online në Shqipëri dhe vende të tjera nga shitësi i ligjshëm.

12345 (33 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...Loading...